Amerykańska policja przeprowadziła testy siedmiu motocykli w wersji na 2019 rok. Który model wygrał?

W poszukiwaniu najlepszego policyjnego motocykla, amerykańska Policja Stanowa w Michigan podjęła się sprawdzenia kilku modeli wiodących na rynku marek. Testowane motocykle musiały sprostać oczekiwaniom funkcjonariuszy pracującym na co dzień w patrolach.

fot. BMW R1250RT

Policyjny test jest o tyle wartościowy, że zamiast nie zawsze obiektywnych mediów branżowych, dostaliśmy opinie szeregowych funkcjonariuszy policji, którzy nie są stronniczy, bo to kwestia ich bezpieczeństwa w pracy.

fot. Michigan State Police

Czterech amerykańskich stróżów prawa przetestowało siedem wariantów motocykli. Testy obejmowały dynamikę, hamowanie i przyspieszanie jednośladów. Badania dotyczyły następujących motocykle w wersji na 2019 rok: trzy modele BMW, czyli F750 GS-P, F850 GS-P i R1250RT-P, trzy warianty Harley-Davidsona model FLHTP, FLHP Stage 1, FLHTP Stage . Ostatnim testowym motocyklem została Yamaha FJR1300AP.


2019 New BMW R1250RT / NEW MOTORCYCLES

Zwycięzcą testu okazał się model BMW 1250RT-P, który wygrał test dynamiki, hamowania i był drugi w kategorii prędkości. Pełne wyniki motocykli możecie podejrzeć na stronie Michigan State Police.

%d bloggers like this: