Peugeot chce wrócić do motocykli?! Zobacz model P2X

Armand Peugeot, wnuk założyciela firmy, skonstruował pierwszy motocykl w 1903 roku, czyli dokładnie w tym samym czasie, co Harley-Davidson, jednak francuska firma z lwem w logo szybko skupiła się na produkcji i sprzedaży automobili. Skutery marki Peugeot powstają nadal, ale być może niedługo asortyment francuskiej firmy uzupełnią również… motocykle.

Peugeot P2X 125 / fot. Peugeot

Podczas targów w Kolonii Peugeot zaprezentował dwa nowe motocykle koncepcyjne, wersję 125 cm3 i 300 cm3. Obie maszyny są zasadniczo tej samej konstrukcji. Francuzi nazwali swoje dzieło P2X.

Peugeot P2X 125 / fot. Peugeot

Wersja 300 cm3 jest w stylu cafe racera, natomiast mniejszy motocykl przypomina standardowego roadstera. Oba silniki DOHC chłodzone są cieczą. Konstrukcje łączy również podobne rozwiązanie dotyczącej tylnych, podwójnych amortyzatorów, a także deska rozdzielcza na bazie ekranu TFT i system ABS. Pojazdy są wyposażone w moduł łączności Bluetooth, co umożliwia podłączenie smartfonu i podobnych urządzeń w celu strumieniowania muzyki, odbierania połączeń i innych funkcji.

Peugeot P2X 300 / fot. Peugeot

Nie wiadomo obecnie gdzie miałby być produkowany model P2X. Peugeot ma fabrykę we Francji, ale posiada również montownie w Chinach i na Tajwanie, a więc jest bardzo prawdopodobne, że elementy motocykli będą powstawać w Azji, lecz P2X byłby składany we Francji. Sytuację zaciemnia dodatkowo fakt, że 51% akcji Peugeot Motorcycles zostało zakupionych cztery lata temu przez indyjskiego giganta Mahindra Two Wheelers. Trudno zatem powiedzieć, kto właściwie odpowiada za nowy motocykl.

Peugeot P2X 300 / fot. Peugeot

Jedno jest pewne, nowy P2X w dwóch wersjach, to jednoślad z rodziny entry level przeznaczony dla początkujących motocyklistów. Jeśli maszyna będzie oferowana w niewygórowanej cenie, może mieć w Europie spore szanse na sukces.

%d bloggers like this: