Suzuki Katana 2019 – mamy kolejny zwiastun!

Spece od marketingu robią wszystko, żeby podgrzać atmosferę przed premierą Suzuki Katana. Tym razem odkryto fragment baku nowego motocykla chłopaków z Hamamatsu.

fot. Suzuki

Do targów Intermot w niemieckiej Kolonii pozostało już niewiele czasu. Impreza odbędzie się w dniach 03-07 października, a więc został zaledwie nieco ponad tydzień oczekiwania.


źródło: YouTube / SuzukiBikesUK

To już kolejny zwiastun Katany, jeden z poprzednich możecie obejrzeć poniżej. Właściwie wciąż nic nie wiemy. Może przez pozostały do premiery czas Japończycy pokażą nam jeszcze jakiś malutki fragmencik motocykla? Na przykład końcówkę wydechu lub tylną oponę?

Trochę ironizuję, ale swoją drogą to rzeczywiście to niemała sztuka zrobić dwudziestokilkusekundowy film, w którym właściwie nie ma treści, a mimo to działa na wyobraźnię…


źródło: YouTube / SuzukiBikesUK

Według niektórych komentatorów, Suzuki ukrywa pod nazwą Katany uliczną wersję swojego motocykla MotoGP, czyli GSX-RR. W końcu producenci tworzą zespoły GP również dlatego, że mogą budować, a przede wszystkim sprzedawać, „cywilne” wersje torowych motocykli. Są to modele w bardzo wysokich cenach, ale z racji ich wyścigowych osiągnięć, cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Być może Suzuki dołączy do Hondy i Ducati.

Inni specjaliści wskazują, że Suzuki może przygotowywać „własną wersję H2” idąc za przykładem Kawasaki. Suzuki mogłoby tym śmiałym posunięciem sporo zyskać, jednak jedna z najbardziej interesujących plotek dotyczy zupełnie innej koncepcji, a mianowicie Suzuki Recursion.

%d bloggers like this: