Moto Guzzi przedstawia produkcyjną wersję V85 TT!

Kiedy Moto Guzzi pokazało zeszłej jesieni koncepcyjny model V85 TT, większość komentarzy była bardzo pozytywna, chociaż lekkie obawy budził nowy, chłodzony powietrzem V-twin. Czy podróżne enduro może obejść się bez zaawansowanej elektroniki i bazować na sile tradycyjnej mechaniki? A właściwie czemu nie?

fot. discoverv85.motoguzzi.com

Najciekawsze szczegóły dotyczące najświeższego enduro włoskiej marki poznamy dopiero w listopadzie podczas EICMA w Mediolanie, niemniej wiadomo już, że silnik V85 TT ma pojemność 853 cm3 i zapewni aż 80 KM. To dużo, bo inne motocykle wyposażone w V-twiny o podobnej pojemności generują zaledwie 55 KM, co oznacza wzrost o ponad 40%.

fot. discoverv85.motoguzzi.com

Prawdopodobnie duża część mocy pochodzi z radykalnego zmniejszenia masy wewnętrznych elementów silnika, np. korby, tłoków i zaworów, oraz innych ulepszeń. Oprócz solidnie wyglądających elementów zawieszenia i radialnych zacisków Brembo, możemy także dostrzec dostępne na desce rozdzielczej tryby jazdy, opcje komunikacyjne i ABS, ale nie jest to na pewno system tak rozbudowany, jak w motocyklach adventure BMW.

fot. discoverv85.motoguzzi.com

Tymczasem Moto Guzzi uruchomiło nową stronę internetową, na której będą pojawiać się wszystkie nowości dotyczące motocykla. Czy przygodowy hołd dla dawnych motocykli marki biorących udział w rajdzie Paryż-Dakar, okaże się również sukcesem komercyjnym?

fot. discoverv85.motoguzzi.com
%d bloggers like this: