Całkowicie nowy Royal Enfield Continental GT pokazuje moc

Już w listopadzie do klientów trafią dwa nowe modele królewskiej marki. Mimo pewnych opóźnień Interceptor 650 i Continental GT 650 pojawią się w sprzedaży za kilka tygodni.

fot. YouTube

Na wszelki wypadek, aby dać zainteresowanym jeszcze jeden powód do zakupu, Royal Enfield odnotował rekord prędkości na Continental GT podczas Bonneville Speed Week.

Zmodyfikowany Continental GT 650 osiągnął prędkość 150 mil na godzinę (241 km/h), co musi jeszcze zostać potwierdzone przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). Najlepsze jest jednak to, że rekord ustanowiła 18-letnia Cayla Rivas z Fresno w Kalifornii…

fot. YouTube

Co dziecko może wiedzieć o ustanawianiu rekordów? Całkiem sporo, bo to już w sumie dwunasty rekord tej dziewczyny! Niezłe osiągnięcie jak na 18-latkę.

Motocykl Continental użyty na słonej niecce Bonnevile został zmodyfikowany przez Harris Performance. Zmiany okazały się na tyle dobre, że maszyna już pierwszego dnia prób osiągała rekordową prędkość.

fot. YouTube

Oczywiście modeli, który pojawi się w sprzedaży w listopadzie nie pojedzie tak szybko, bo na pokładzie ma tylko 47 KM. Mimo to Royal Enfield może chyba liczyć spore zainteresowanie swoimi dwoma nowymi motocyklami.


Źródło: YouTube / Root Check

%d bloggers like this: