Za zwiastunami Suzuki Katany kryje się nowy supermotocykl?

Suzuki wypuściło drugi zwiastun Katany. Zanim doczekamy się oficjalnej prezentacji motocykla podczas targów Intermot, po raz kolejny możemy obejrzeć ostrze japońskie katany i motocyklowe logo, co ma uruchomić i rozpalić naszą wyobraźnię.

Do targów Intermot w niemieckiej Kolonii pozostało już niewiele czasu : impreza odbędzie się w dniach 03-07 października. Mimo to, wciąż właściwie nie wiemy zbyt wiele o premierze motocykla z Hamamatsu.

fot. Suzuki

Według niektórych komentatorów, Suzuki ukrywa pod nazwą Katany uliczną wersję swojego motocykla MotoGP, czyli GSX-RR. W końcu producenci tworzą zespoły GP również dlatego, że mogą budować, a przede wszystkim sprzedawać, „cywilne” wersje torowych motocykli. Są to modele w bardzo wysokich cenach, ale z racji ich wyścigowych osiągnięć, cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Być może Suzuki dołączy do Hondy i Ducati.

Inni specjaliści wskazują, że Suzuki może przygotowywać „własną wersję H2” idąc za przykładem Kawasaki. Suzuki mogłoby tym śmiałym posunięciem sporo zyskać, jednak jedna z najbardziej interesujących plotek dotyczy zupełnie innej koncepcji, a mianowicie Suzuki Recursion. Co to takiego?


źródło: YouTube / SuzukiBikesUK

Chodzi o dwucylindrowy motocykl z turbosprężarką, który został zarejestrowany jako znak towarowy pięć lat temu. Koncepcyjny model pojawił się na Tokyo Motor Show w 2013 roku, ale do tej pory nie pojawił się model produkcyjny. Recursion to neo cafe racer napędzany silnikiem 588 cm3 z doładowaniem, o mocy ok. 100 KM (100 Nm). Oczywiście parametry motocykla zapewne uległyby zmianie, ale być może to właśnie Recursion kryje się za ostrzem katany.

fot. Suzuki Recursion

Do trzech razy sztuka, zatem czekamy na trzeci zwiastun Suzuki, który da nam wreszcie jakieś konkretne wskazówki. Nawet jeśli nie, to Japończycy nie będą nas już długo trzymać w niepewności.

%d bloggers like this: