RMK E2 pochodzi z matecznika Nokii i ma być wkrótce przebojem elektrycznej motoryzacji

RMK E2 powstaje w Finlandii i ma podobno mocno namieszać wśród wysokowydajnych motocykli elektrycznych. Jednoślad przejedzie na jednym ładowaniu ponad 300 kilometrów, silnik wygeneruje 67 KM. Nie jest to dużo, ale przy momencie obrotowym 320 Nm zaczyna robić się ciekawie. Ładowanie potwora ma trwać od 2 do 3 godzin.

fot. RMK

Prędkość maksymalna RMK E2 wyniesie 160 km/h. Motocykl mógłby pojechać znacznie szybciej, ale ograniczy go blokada. Ogniwa elektryczne firmy Samsung gwarantują wysoką jakość zasilania, ale najciekawsze w tej konstrukcji jest rozwiązanie tylnego koła pozbawionego piasty i potężną prądnicą w środku.

fot. RMK

Jedyny problem mogą stanowić odsłonięte kable zasilania, ale w ostatecznej wersji motocykla prawdopodobnie zostaną zabezpieczone i ukryte. Szef projektu, Teemu Saukkio, ma zamiar zbudować od 50 do 150 motocykli w 2019 roku i przyspieszyć produkcję do 2020.

fot. RMK

Obecnie RMK ma już zamówienia na 10 maszyn, pierwsze z nich trafią do klientów na początku przyszłego roku. E2 nie jest jednak tani, trzeba zapłacić za niego 25 tys. euro.

fot. RMK
%d bloggers like this: