HD otwiera centrum badawcze w Dolinie Krzemowej. Ma zająć się rodziną motocykli… elektrycznych!

Pod koniec sierpnia Harley-Davidson ogłosił, że spróbuje szczęścia w branży elektrycznych motocykli wprowadzając swój model na rynek. Teraz, zaledwie kilka dni później, pojawiły się nowe wieści od producenta z Milwaukee o nowym centrum badawczo-rozwojowym w Dolinie Krzemowej.

fot. Harley-Davidson

Placówka ma być satelitą zakładu rozwoju produktów w Wauwatosa w stanie Wisconsin i najprawdopodobniej rozpocznie działalność jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Pierwszą rzeczą w porządku biznesowym nowego centrum będzie rozwój elektrycznych pojazdów dwukołowych. Obejmie on zasilanie, elektronikę, projektowanie e-motocykli i zaawansowane procesy produkcji. Mówiąc inaczej, HD nie zamierza koncentrować się na jednym modelu, lecz całej gamie pojazdów na prąd.

fot. Harley-Davidson

Ale to przyszłość. Na razie Harley-Davidson chce rozwijać swój model LiveWire, który już w przyszłym roku trafi do sprzedaży. Projekt ten znany jest już od czterech lat, ale dopiero teraz doczeka się finalizacji. Oczywiście HD nie publikuje na razie ostatecznej specyfikacji jednośladu ładowanego z gniazdka. Wszystkiego dowiemy się podczas targów EICMA.

Swoją drogą, to chyba najładniejszy e-motocykl, który widzieliśmy i nawet brak V2 w ramie jakoś szczególnie nie razi, nie uważacie?

fot. Harley-Davidson
%d bloggers like this: