Honda CB150 Verza również w Europie?

Jeśli nie żyjesz w Indonezji, prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o Hondzie CB150. Ten niewielki motocykl, znany również jako Verza, jest jednym z setek małych modeli jednośladów sprzedawanych w krajach Azji.

O możliwości produkcji jednośladu Hondy w Europie poinformował Autos Blog z Indii, który zamieścił obraz patentowy ukazujący CB150 Verza w specyfikacji europejskiej. Model zasilany jest przez silnik chłodzony powietrzem, wyposażony we wtrysk paliwa i dopasowany do pięciobiegowej skrzyni.

fot. Honda CB150 Verza

Verza generuje 13 KM przy 8500 obr./min i potrafi przejechać ponad 160 kilometrów spalając niecałe 4 litry paliwa. Nie jest to oczywiście gigant szybkości i stylu, ale za to doskonale radzi sobie w zatłoczonych miastach.

Indonezyjski model Hondy dostępny jest na rynku od lutego bieżącego roku, klienci mogą wybrać jeden spośród czterech dostępnych kolorów.

Nie wiadomo czy Verza poradziłaby sobie z europejskimi normami spalania, ale mała CB na pewno miała by spore szanse na Starym Kontynencie. Rewelacje Autos Blog to na razie tylko plotki, bo Honda nie potwierdza, ani nie zaprzecza tej informacji.

%d bloggers like this: