Szef Volskwagena znowu sugeruje, że Ducati może odłączyć się od giganta z Wolfsburga

Na początku bieżącego roku nowy szef Volkswagena, Herbert Diess, zasugerował, że niemiecki gigant będzie chciał rozstać się z Ducati pod warunkiem, że marka trafi pod dobre skrzydła. Od tej wypowiedzi nie podjęto żadnych konkretnych działań i nadal nie ma pewności co do przyszłości włoskiej marki w niemieckiej rodzinie, ale Diess znowu zaskoczył wszystkich kolejną wypowiedzią.

Kiedy Herbert Diess przejął kierownictwo grupy Volkswagen, otwarcie omawiał sytuację Ducati. Albo marka pokaże swoją wartość i wygeneruje spory wzrost, albo powinna przenieść się do nowego domu kolejnego właściciela.

Fot. Ducati

W niedawnym wywiadzie dla Handelsblatt szef VW powiedział, że jest zaniepokojony trudnościami w synergii pomiędzy samochodowym działem grupy a motocyklowym, i że Ducati potrzebuje solidnego planu rozwoju. Dodał także, że włoska marka łączy się i współpracuje z innymi markami i firmami z jej segmentu, w celu osiągnięcia wyznaczonych celów.

Głowa niemieckiego koncernu samochodowego wyraźnie dała do zrozumienia, że firma koncentruje się na swoich pojazdach czterokołowych, natomiast segment motocyklowy może być zagrożony. Po raz kolejny słowa Diessa podsycają pogłoski o rozpadzie VW-Ducati, ale to niekoniecznie musi być katastrofa, lecz nowa przyszłość dla Ducati.

%d bloggers like this: