Yamaha XSR 700 Outrun mogłaby z powodzeniem powstać w latach 80.

Ton Up Garage to ekipa z Portugalii, która przerobiła Yamahę XSR 700 na wersję emanująca stylem retro sf. Pedro i Daniel, którzy stanowią trzon ekipy Ton Up Garage, chcieli wyeliminować z motocykla jakiekolwiek krzywizny i to im się prawie udało.

fot. Yamaha

Yamaha XSR 700 Outrun powstała w ramach programu Yamaha Yard Built, ale emanuje stylem z lat 80. Podobieństwo do F-117 Nighthawk jest niemożliwe do zignorowania, ale kiedy patrzymy na ten motocykl wciąż pojawia nam się przed oczami Jane Fonda i jej lekcje aerobiku, które można było oglądać na kasetach VHS.

fot. Yamaha

Wszystkie części obudowy zostały wykonane ręcznie, głównie z aluminium, które pomalowano na biało. Elementem łączącym wizualnie motocykl w jedną całość są fluorescencyjne plastry wokół kanapy i pomalowane tym samym kolorem felgi, a raczej połowa każdej z dwóch obręczy. Dzięki temu twórcom udało się umieścić ostre kąty nawet wewnątrz kół.

fot. Yamaha

Równie zadziwiający jest skrzynkowy tłumik, masywna osłona silnika, kanciasty przedni błotnik i korespondujący z całością ogon motocykla. Wielokątne powierzchnie są wszędzie, co wygląda zarówno fascynująca, jak i agresywnie. Może nawet za bardzo?


2018 Yamaha XSR700 Outrun Yard Built. Źródło: YouTube / Yamaha Motor Europe

Nie spodziewamy się raczej, że Yamaha wybierze projekt Ton Up do produkcji w oficjalnym składzie Yard Built, ale mimo wszystko w tym szaleństwie jest metoda. Koło Outrun na pewno nikt nie przejdzie obojętnie.

%d bloggers like this: