Były dyrektor generalny Harleya-Davidsona – Vaughn Beals, zmarł w wieku 90 lat

Vaughn Beals był jednym z 13 architektów wykupu marki Harley-Davidson od American Machine and Foundry (AMF) w 1981 roku. Ostatecznie spółka został sprzedana grupie inwestorów, w tym Willie G. Davidsonowi, wnukowi współzałożyciela firmy Williama A. Davidsona. Vaughn Beals zmarł w wieku 90 lat w Gig Harbor w stanie Waszyngton.

Urodzony i wychowany w Massachusetts, Beals uzyskał licencjat z aeronautyki w prestiżowym Massachusetts Institute of Technology i rozpoczął pracę jako pracownik naukowy w Cornell Aeronautical Laboratory w Buffalo w stanie Nowy Jork.

fot. Harley-Davidson Inc.

Dla Harleya-Davidsona zaczął pracować w 1975 roku, a po wykupie firmy w 1981 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy. Do jego osiągnięć należy restrukturyzacja i reorganizacja firmy, oraz premiera silnika Evo, dzięki czemu marka przetrwała trudne lata 80.

Beals negocjował również z administracją Regana cła na importowane ciężkie motocykle, co pozwoliło Harleyowi-Davidsonowi konkurować z zagranicznym importem.

„Podczas jednego z najtrudniejszych okresów w długiej historii Harleya-Davidsona, Vaughn Beals miał wizję i potrafił dać silne przywództwo temu wspaniałemu przedsięwzięciu” – powiedział aktualny dyrektor generalny amerykańskiej marki Matt Levatich.

%d bloggers like this: