Ewan McGregor i Charlie Boorman planują nową podróż

Jesteście gotowi na „Long Way Round 2”?

Pierwsza wyprawa brytyjskich aktorów Ewana McGregora i Charleya Boormana odbyła się w 2004 roku i objęła dystans ponad 30 tys. kilometrów na trasie od Londynu do Nowego Jorku.

Na podstawie nagrań filmowych powstał telewizyjny serial dokumentalny oraz książka o wyprawie motocyklowej dookoła świata. Mimo że trasa prowadziła przez wiele dzikich rejonów, a wśród odwiedzonych krajów znalazły się Ukraina, Rosja, Kazachstan, Mongolia i Syberia, członkowie przedsięwzięcia mieli cały czas wsparcie wozów technicznych, speców od bezpieczeństwa, itd.

fot. materiały prasowe

Serial odniósł jednak spory sukces i pewnie dlatego planowana jest druga odsłona. Nowa wyprawa z tymi samymi bohaterami, rozpocznie się w Argentynie i zakończy na Alasce. „W tej chwili jesteśmy na bardzo wczesnym etapie planowania. Boję się powiedzieć za dużo, ale mam nadzieję, że wyprawa dojdzie do skutku” – powiedział Charlie Boorman w jednym z wywiadów.

Szczegóły trasy nie zostały jeszcze ustalone. Podróż rozpocznie się w grudniu lub styczniu i będzie wiodła przez Chile, Argentynę, Boliwię, Peru, Ekwador, Kolumbię, Meksyk, po Amerykę Północną i zakończy na Alasce. Dystans będzie podobny, czyli ok. 30 tys. kilometrów.

Kolejna rzecz, która nie została jeszcze rozstrzygnięta, to motocykle. Poprzednio zespół używał BMW R1150GS i R1200GS Adventure. W tej chwili Boorman jest ambasadorem marki Triumph, a McGregor współpracuje z Moto Guzzi. Nie będziemy jednak zaskoczeni, jeśli panowie pojawią się za sterami nowego BMW R1250GS. W końcu to przede wszystkim biznes i wygra ten, który zapłaci najwięcej.

%d bloggers like this: