Motocykle Ducati dosiadane przez mistrzów MotoGP sprzedano na eBayu za rekordowe kwoty

Podczas dorocznego światowego tygodnia Ducati, który odbył się na słynnym torze wyścigowym położony w miasteczku Misano Adriatico we Włoszech, pojawiło się wiele motocyklowych mistrzów, w tym Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo, Danilo Petrucci i Troy Bayliss. Goście imprezy mogli podziwiać zawodowców na specjalnych wersjach Panigale V4S.

fot. materiały prasowe

Po zakończeniu World Ducati Week wszystkie egzemplarze motocykli dosiadane przez zawodowców zostały wystawione na sprzedaż w serwisie eBay. Okazało się, że motocykle prowadzone przez liderów motocyklowego rankingu mogą być znacznie cenniejsze niż „zwykła” sprzedażowa wersja.

Najwyższą cenę uzyskała maszyna dosiadana przez Australijczyka Troya Baylissa, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii wyścigów motocyklowych.  Panigale V4S sprzedano za 139 000 dolarów.

fot. materiały prasowe

Maszyny prowadzone przez Dovizioso, Melandri, Lorenzo, Pirro i Petrucciego również znalazły nowych właścicieli, którzy zapłacili za nie od 46 000 do 72 200 dolarów.

Każdy z egzemplarzy miał grafiki i folie nawiązujące do jednego z mistrzów motocyklowego sportu, a także schemat kolorów inspirowany barwami maszyn używanych na torach wyścigowych MotoGP i SBK. Na górnej półce przedniego zawieszenia znalazły się również tabliczki z nazwiskami oraz autografami zawodników.

fot. materiały prasowe

Ducati Panigale V4 to pierwszy masowo produkowany motocykl włoskiej marki, który został wyposażony w czterocylindrowy silnik Desmosedici używany w MotoGP. Wersja Speciale ma 226 KM, karbonowe elementy i wyścigowy wydech Akrapovic.

%d bloggers like this: