Indyjski gigant TVS też chce mieć swój elektryczny motocykl

Lokalny Startup Ultraviolette dostał wsparcie TVS w celu wyprodukowania elektrycznego Roadstera.

TVS to indyjski gigant branży motoryzacyjnej, dlatego jego zaangażowanie w elektryczny motocykl jest sygnałem dla całego segmentu tych pojazdów w Indiach. Dodajmy, że Indie są jednym z największych rynków motocyklowych na świecie pod względem liczby jednośladów.

fot. ultraviolette.com

Ultraviolette to niewielki zespół inżynierów i designerów z Bengaluru, ale ich projekt okazał się na tyle ciekawy, że zainteresował krajowego giganta branży. Oczywiście od komputerowego projektu motocykla do wersji komercyjnej, która może zostać wprowadzona na rynek, droga jest bardzo daleka, ale sygnał jest jasny – TVS zdaje sobie sprawę z potencjału elektrycznych jednośladów i nie chce pozostać w tyle stawki, gdy ta technologia zacznie się szerzej upowszechniać.

fot. ultraviolette.com

Swoją drogą motocykl Ultraviolette jest bardzo podobny do Lotusa C-01 stworzonego przez słynnego projektanta Daniela Simona. Indyjski motocykl ma nieco zmieniony tył, który wygląda bardziej sportowo, ale i tak podobieństwo obu konstrukcji jest uderzające. Ciekawe co na to Simon?

%d bloggers like this: