Donald Trump ponownie uderza w Harleya-Davidsona

Podczas ostatniej edycji jednej z największym motocyklowych imprez w USA, czyli Sturgis Motorcycle Rally w Południowej Dakocie, dziennikarze New York Timesa badali nastroje wśród motocyklistów.

Amerykańscy klienci marki, którzy uważają się za patriotów, obawiają się, że przeniesienie produkcji obejmie nie tylko motocykle przeznaczone na rynek europejski. Mówiąc inaczej, nie chcą jeździć na motocyklach zbudowanych poza USA.

Fot. materiały prasowe

Ponadto wielu motocyklistów twierdziło, że stracili zainteresowanie firmą ze względu na wszystkie „zagraniczne” części używane w amerykańskich maszynach.

Donald Trump wykorzysta tę okazję, aby poprzeć niezadowolonych klientów firmy za pomocą Twittera. W niedzielę opublikował wpis, w którym udzielił poparcia przeciwnikom ostatnich poczynań Harleya-Davidsona.

Warto dodać, że Trump krytykował firmę z Milwaukee już wcześniej, co nie pozostało bez odzewu ze strony Harleya-Davidsona. W zeszłym miesiącu, podczas wywiadu dla CNBC, prezes firmy Matt Levatich, nazwał komentarze Trumpa „niefortunnymi”. Wskazał również, że firma działa w rzeczywistości biznesowej, a nie politycznej, dlatego musi podejmować pewne działania nawet jeśli nie są one popierane przez polityków.

Przypomnijmy, że zarząd H-D podjął trudną decyzję o przeniesieniu części produkcji poza USA z powodu wojny celnej rozpętanej przez Trumpa.

%d bloggers like this: