Motocykl Kałasznikowa dla rosyjskich służb bezpieczeństwa niedługo trafi do służby

Armada rosyjskiego prezydenta otrzymała wiosną tego roku gruntowny upgrade całej floty pojazdów opancerzonych, w tym limuzyn, SUV-ów i sedanów. Już wkrótce arsenał maszyn zostanie uzupełniony o dwukołowy pojazd dla prezydenckiej eskorty.

fot. YouTube / pro auto novinki

Na razie wiemy, że motocykl zostanie wyprodukowany przez koncern Kałasznikow, a konkretnie zakłady IŻ, i w pierwszej kolejności trafi do rosyjskich sił bezpieczeństwa. Ten dziwaczny pojazd, który wydaje się próbą umieszczenia czołgu na ramie motocykla, ma być nie tylko potwornie ciężki, ale również bardzo szybki.

Rosjanie zapewniają, że przy masie ponad 500 kg, motocykl od Kałasznikowa bez problemu rozpędzi się do 250 km/h (w 3,5 s. do 100 km/h). Silnik o mocy 150 Km i 180 Nm ma być własną konstrukcją IŻ.


Źródło: YouTube / pro auto novinki

Co ciekawe, monstrum Kałasznikowa ma docelowo trafić również do sprzedaży dla cywilnych odbiorców i to już niedługo, najprawdopodobniej w przyszłym roku. W tej chwili trudno powiedzieć, co właściwie kryje się pod czarnymi osłonami motocykla. Ciekawe również, czy wersja dla służb bezpieczeństwa będzie jakoś specjalnie wzmocniona i wyposażona w wojskowe technologie.

%d bloggers like this: