Lee Munro chce pobić niezwykły rekord prędkości Burta Munro z 1967 roku

Historia Burta Munro i jego niezwykłego rekordu prędkości, który ustanowił na blisko 50-letnim motocyklu sam będąc już emerytem, stanowi inspiracje dla wielu ludzi. Wyczyn Munro to dowód na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, a jedyne przeszkody znajdują się w nas samych.

Kiedy Burt Munro rozpędził się na słonej niecce wyschniętego jeziora Bonneville do szalonych 295 km/h, nikt nie dawał mu szans na rekord, ale on go jednak ustanowił. Przy okazji wzmocnił również legendę motocykli Indian, chociaż nie na tyle mocno, aby powstrzymać markę przed upadkiem.

Indian Scout Streamliner / fot. Indian

Legendarny wyczyn Munro miał miejsce w 1967 roku, a właśnie teraz historia zatacza koło. Marka Indian znowu jest na topie, a bratanek Munro zamierza pobić rekord prędkości ustanowiony przez stryja.

Lee Munro podejmie próbę bicia rekordu na motocyklu Indian w trakcie 70. edycji Bonnevile Speed Week w dniach 11 do 17 sierpnia. Czy próba się powiedzie? Zapewne tak, bo wspiera go zespół inżynierów Indian Motorcycle, którzy przez długie miesiące pracowali nad udoskonaleniem specjalnego egzemplarza Scout Streamlinera.

Jednostka wyposażona jest w zmodyfikowany silnik o pojemności 1350 cm3, który powinien umożliwić Lee rozpędzenie się do ok. 323 km/h. I jeszcze jedno. Jeśli jeszcze nie oglądaliście, warto poszukać filmu pt. „The World’s Fastest Indian” o historii tego niezwykłego wyczynu. W postać Burta Munro wcielił się sam Anthony Hopkins.

%d bloggers like this: