Ten motocykl wygląda jak przeniesiony z kultowego anime Katsuhiro Ōtomo

To nie jest stateczna Honda Valkyrie, która zyskała niegdyś wielką popularność dzięki sześciocylindrowemu silnikowi, ale zupełnie inna bestia, nie mająca ani wyglądu, ani siły dużego krążownika Hondy. Nowa Valkyrie to zbudowany na zamówienie futurystyczny motocykl nawiązujący do słynnego pojazdu Shotaro Kanedy z „Akiry”.

W rzeczywistości motocykl jest dziełem malezyjskiego projektanta Kenny’ego Yeoh, który opracował maszynę dla Kenstomoto – sklepu z częściami do customów. Valkyrie po raz pierwszy pojawił się podczas 2018 Art of Speed i z miejsca zrobił wielka furorę, ponieważ w przeciwieństwie wielu innych projektów sci-fi, jego linia nie jest zła, a nawet może się podobać.

fot. paultan.org

Kierowca Kenstomoto Valkyrie znajduje się za przednim, masywnym 21-calowym kołem i jeszcze solidniejszą tylną gumą. Kierownica jest wysunięta do przodu, jednak postawa kierującego jest raczej prosta, niż pochylona do przodu. Przednie koło połączone zostało z ramą jednostronnym wahaczem. Tylne koło jest sztywno przymocowanie do ramy. Cała obudowa została wydrukowana w technologii 3D.

fot. paultan.org

W ramie znajduje się znany silnik z Kawasaki Ninja 650R, natomiast układ wydechowy umiejscowiono po lewej stronie, za tylnym kołem. Budowa Valkyrie zajęła twórcy dziesięć miesięcy, ale motocykl nadal nie jest skończony. Ostateczna maszyna ma mieć nową ramę, hydrauliczny układ kierowniczy i wiele innych szczegółów, aby była bezpieczniejsza w użytkowaniu. Więcej informacji o Kenstomoto Valkyrien znajdziecie pod tym linkiem.

fot. paultan.org
%d bloggers like this: