Limitowana seria “wojskowego” modelu Bullet Pegasus 500 została przebojem Royal Enfield

W maju Royal Enfield przedstawił limitowaną serię modelu Bullet Pegasus 500. Wyprodukowano tylko 1000 egzemplarzy motocykla nawiązującego do słynnej “Latającej Pchły” z okresu II wojny światowej.

250 sztuk zostało zaoferowanych klientom w Indiach, a ponieważ reakcja tamtejszego rynku jest jak papierek lakmusowy dla całej limitowanej serii, Royal Enfield bardzo uważnie przyglądał się sprzedaży. Okazało się, że nie było dużo czasu na analizy, bo 250 motocykli zostało sprzedanych na pniu, w niecałe 3 minuty!

Fot. Royal Enfield

Mówiąc inaczej sprzedaż online trwała zaledwie 178 sekund, czyli mniej więcej tyle, ile zajmuje zjedzenie dużej kanapki lub szybki prysznic. Tym samym Royal Enfield ustanowił nowy rekord sprzedaży motocykli online w Indiach.

Pozostałe 750 sztuk zostanie zaoferowanych klientom w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Czy zainteresowanie odbiorców będzie równie wielkie?

Fot. Royal Enfield

Podczas II wojny światowej wojska każdej ze stron barykady używały motocykli. Masowo wprowadzane od 1917 roku, motocykle szybko stały się bardzo pomocne w misjach rozpoznawczych i infiltracyjnych.

Dla brytyjskich żołnierzy jednym z ulubionych modeli podczas II wojny światowej był Royal Enfield Flying Flea. Jednoślad został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł zostać zrzucony na spadochronie lub przeniesiony na szybowcach. Flying Flea był używany do przekazywania wiadomości i sygnałów między oddziałami, z którymi nie było łączności radiowej.

Fot. Royal Enfield

Do boju wysłano dziesiątki tysięcy motocykli Royal Enfield, z których około 4 000 sztuk to egzemplarze Flying Fleas. Model ten używany był głównie do wspierania oddziałów brytyjskich dywizjonów powietrznych, które nosiły symbol Pegaza.

Dekady po zakończeniu II wojny światowej Royal Enfield zdecydował się przywrócić „Latającą Pchłę” jako model z limitowanej edycji. Jednoślad jest hołdem dla motocykla używanego przez brytyjskie wojska.

Fot. Royal Enfield

Co ciekawe do Wielkiej Brytanii trafi tylko 190 tych maszyn (do USA 500 sztuk). W Anglii motocykl wyceniono na 4 999 funtów (ok. 25 000 zł).

%d bloggers like this: