BMW S1000RR z nowym rekordem prędkości

Kilka dni temu ustanowiony został nowy rekord prędkości dla motocykla marki BMW. Próba została podjęta w Boliwii przez zespół Hunter Sills Racing na słonej niecce wyschniętego jeziora Uyuni.

Nowy rekord BMW S100RR wynosi obecnie 368 km/h. Erin Sills udało się co prawda pojechać jeszcze szybciej, ale aby rekord został uznany, maksymalna prędkość musi zostać powtórzona w kolejnym biegu.

fot. materiały prasowe

Aktualny rekord jest o blisko 13 km/h lepszy od poprzedniego, który został ustanowiony przez zmarłego męża Erin Sills, Andy’ego Sillsa podczas Bonneville Salt Flats w 2013 roku.

Rekord wcale nie był pewny, ponieważ z zaplanowanych sześciu dni prób, udało się odbyć tylko dwa dni. Było to spowodowane problemami z dostarczeniem motocykli do Boliwii. Podczas przygotowań miała też miejsce poważna awaria elektroniki, która doprowadziła do wybuchu silnika w jednej z maszyn.

Wynik ustanowiony w Boliwii to już 37 sukces Hunter Sills Racign. Zespół powstał w 2005 roku. Następna próba bicia rekordu odbędzie się jesienią na dnie wyschniętego jeziora Bonneville w USA.

%d bloggers like this: