Świętokrzyska policja i leśnicy rozpoczęli kampanię „Wyjeżdżamy z lasu”, tyle że oni zostają, wyjechać mają motocykliści

Policja świętokrzyska opublikowała materiał filmowy, który jest uzupełnieniem akcji „Wyjeżdżamy z lasów”, chociaż powinniśmy chyba przetłumaczyć to hasło, jako „Wypad z lasów”. Materiał został zrealizowany przez Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Towarzyszy mu również opis:

Na terenie działania kieleckiej komendy jest wiele obszarów leśnych, które niestety przyciągają miłośników sportów motorowych. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z Nadleśnictwami z Kielc, Zagnańska, Suchedniowa, Łagowa, Daleszyc i Chmielnika rozpoczynają kampanię „Wyjeżdżamy z lasu”. Policjanci wspólnie z leśnikami zachęcać będą do korzystania ze specjalnych torów oraz będą przypominać jak negatywne skutki powoduje jeżdżenie motocyklem po lesie.

fot. pixabay / CC0 Creative Commons

Możemy mieć mieszane uczucia co do tej akcji, ale warto zaznaczyć, że kampania Komendy Miejskiej Policji i Nadleśnictwa z terenu powiatu nie ma na celu prześladowania motocyklistów, a jedynie uzmysłowienie im, że lepiej i bezpieczniej poruszać się po wyznaczonych do jazdy obszarach. W tym celu, w ramach inauguracji kampanii, motocykliści mogli za darmo korzystać z toru motocrossowego w podkieleckiej Kowali.


Źródło: YouTube / Policja świętokrzyska

%d bloggers like this: