Suzuki poprawia serię RM. Jesienią zobaczymy nowy model

Seria RM Suzuki przechodzi poważna modyfikację w bieżącym roku, a nowości jeszcze nie koniec, bo czekamy właśnie na nowego RM Z250. Nowy model zostanie zaprezentowany przez Japończyków jesienią, ale starając się podkręcić atmosferę Suzuki zdradziło w tym tygodniu kilka szczegółów na temat nadchodzącego motocrossa MX2.

fot. 2019 Suzuki RM Z250

Wizualnie motocykl na rok modelowy 2019 nie zmienił się wiele, ma jednak kilka części z większego RM-Z450, w tym ramę i wahacz. Obie maszyny zostały poprawione w celu lepszego prowadzenia. Obsługa motocykla będzie łatwiejsza poprzez dodanie nowego amortyzatora i zaktualizowanie przednich widelców. Hamulce również zostały ulepszone w kierunku poprawy ich właściwości i skuteczność.

fot. 2019 Suzuki RM Z250

Największe zmiany nastąpiły w sercu układu. Suzuki na razie nie ujawnia listy modyfikacji silnika, ale wiemy, że nowa jednostka „wytwarza więcej mocy i momentu obrotowego pozostając jednocześnie łatwa w kontroli, za to z lepszą reakcją przepustnicy”.

fot. 2019 Suzuki RM Z250

Suzuki zaktualizuje również system Holeshot Assist Control . Można się ponadto spodziewać lepszego systemu kontroli trakcji, zmiany wydechu i poprawionego działania skrzyni. Producent twierdzi, że nowy Z250 będzie dostępny na rynku już od początku 2019 roku. Dodatkowe szczegóły zostaną ogłoszone w „odpowiednim czasie”

Seria Suzuki RM, której częścią jest Z250 urodziła się w 1975 roku w postaci modelu 125M. Przez lata powstał kilkanaście wariantów RM.

%d bloggers like this: