Gratka dla wielbicieli MotoGP. Wyjątkowa Honda RC213V trafiła na eBay

Spotkać Hondę RC123V-S na portalu aukcyjnym to zjawisko równie rzadkie jak napotkanie w lesie jednorożca. Tysiące fanów MotoGP mogą  od kilku dni podziwiać legendarną wersję Hondy, która pomogła takim zawodnikom jak Dani Pedrosa i Marc Márquez zdominować MotoGP w ostatnich sześciu latach.

fot. ebay.co.uk

W przeciwieństwie do torowych wariantów RCV213V-S, motocykl wystawiony na portalu aukcyjnym ma kilka dodatków, które sprawiają, że można nim legalnie poruszać się po drogach, m.in. lusterka i światła.

RC napędzany jest przez V4 o pojemności 1000 cm3, jednak nie posiada pneumatycznie sterowanych zaworów ani skrzyni seemless. Inne zmiany to stalowe tarcze hamulcowe, rozrusznik i stopka. Na pokładzie są jednak magnezowe obręcze kół, regulowane podnóżki, zawieszeniem Ohlins, sprzęgło antyhoppingowe i nowoczesna elektronika, która umożliwia kontrolę startu i regulację siły hamowania silnikiem. Do tego dochodzi cena, która w chwili premiery wynosiła 184 000 dol.

fot. ebay.co.uk

Honda przyjęła zamówienia na ograniczona liczbę limitowanej serii wynoszącej 213 sztuk. Wszystkie motocykle zostały sprzedane na pniu. Egzemplarz wystawiony na aukcji to model z 2016 roku o numerze 007, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Nowa sztuka rasowej wyścigówki została wystawiona przez dealera marki z Anglii za skromną kwotę 290 000 dol., czyli o 100 000 dol. więcej niż cena pierwotna. Jeśli chciałbyś kupić ten motocykl jeszcze przed weekendem, tutaj link. Powodzenia!

fot. ebay.co.uk
%d bloggers like this: