Szalał na motocyklu i nagrywał filmiki. Policja wykorzystała nagrania w sądzie

Chęć uwiecznienia swoich wyczynów na motocyklu skończyła się bardzo źle dla niejakiego Adama Campion z Nottinghamshire na Wyspach Brytyjskich. Anglik został kilka dni temu zatrzymany i aresztowany za niebezpieczną jazdę oraz posiadanie skradzionego motocykla, ale to był dopiero początek jego kłopotów.

fot. YouTube/Nottinghamshire Police

W domu podejrzanego znaleziono laptopa z setkami nagrań poprzednich wyczynów motocyklowego pirata drogowego. Policjanci pracowicie przeanalizowali każdy film i policzyli wykroczenia Campiona, które zostały przedstawione w sądzie.

Wśród filmów policjanci odnaleźli nagrania z przejazdów na czerwonym świetle, po niewłaściwej stronie drogi, drastyczne przekraczanie prędkości, jazdę na jednym kole. Campion nagrywał swój prędkościomierz, który maksymalnie pokazywał 189 mil na godzinę (304,2 km/h). To nagranie również zostało zaprezentowane podczas rozprawy.


Źródłó: YouTube, Nottinghamshire Police

Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego, który sam dostarczył dowodów. 26-latek został skazany na 21 miesięcy więzienia. Policja opublikowała niektóre wyczyny motocyklisty z apelem o pomoc w identyfikacji innych piratów drogowych widocznych na nagraniach.

%d bloggers like this: