Nietypowa akcja „Solidarni z Tomaszem Gollobem”

Tomasz Gollob, 7-krotny mistrz świata na żużlu, w kwietniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. W jego wyniku odniósł rozległe obrażenia kręgosłupa, przeszedł wielogodzinną operację i utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej.

Mistrz świata od wielu miesięcy walczy w najważniejszym wyścigu życia, w którym stawką jest powrót do zdrowia. Teraz organizatory akcji „Solidarni z Tomaszem Gollobem” chcą wesprzeć Tomka.

Marcin Stawluk to nauczyciel, przedsiębiorca, sportowiec, kierownik żużlowej drużyny od najmłodszych lat związany z żużlem, wielki fan Tomasza Golloba, który chciałby, aby na bydgoskiej dzielnicy, na której przez wiele lat mieszkał Tomasz, powstał mural, który upamiętni wszystkie sukcesy triumfatora Grad Prix.

fot. polakpotrafi.pl

Projekt zawiera w sobie liczne symbole, które najwierniejsi kibice z pewnością odnajdą. Mural jest utrzymany w niebieskim kolorze – w tej barwie, w której najczęściej startował. Jest też złoty owal toru – przypomina o mistrzostwie Golloba, który triumfował w Grand Prix w 2010 roku i wielokrotnie prowadził polską reprezentację do zwycięstwa w drużynowych mistrzostwach świata.

Stworzenie projektu było możliwe dzięki inwencji artystycznej Bartka Bujanowskiego – uzdolnionego artysty streetartowego, któremu udało się połączyć wiele motywów związanych z Tomaszem Gollobem w spójną całość. Budżet projektu to 12 000 zł, akcja prowadzona jest na portalu polakpotrafi.pl.


Mural Tomasza Golloba. Źródło: YouTube, Marcin Stawluk

Dotychczas udało się zebrać ponad 9 000 zł, natomiast do zakończenia zbiórki jest jeszcze ponad miesiąc, ale więc wymaganą kwotę na pewno uda się osiągnąć. O szczegóły tego przedsięwzięcia możecie przeczytać tutaj.

Nie jestem pewien, czy malowidło o szerokości 15 metrów i wysokości 5 metrów rzeczywiście w jakiś sposób pomoże Tomkowi Gollobowi, ale intencje pomysłodawców na pewno są dobre. I to właściwie wystarczy.

%d bloggers like this: