Marka Levis Motorcycles powraca po 70 latach. Zobacz pierwszy motocykl

Był taki czas, kiedy nazwa Levis kojarzyła się nie tylko z parą niebieskich jeansów, ale pasowała równie dobrze do motocykli. W latach 1911 – 1941 nazwa Levis Motorcycles była związana z brytyjskimi silnikami dwusuwowymi. Niestety jak w przypadku wielu innych producentów, lata drugiej wojny światowej przyniosły poważny kryzys, po którym Levis nie był już w stanie się podnieść i firma finalnie upadła w 1946 roku.

To się może jednak teraz zmienić, a właściwie zaczęło się już zmieniać w 2016 roku kiedy przedsiębiorca Phil Bevan dał marce drugą szansę na życie. Dziś możemy wreszcie zobaczyć pierwszą koncepcję motocykla marki Levis.

fot. Levis V6 Cafe Racer

Bevan potrzebował Levisa żeby zrealizować swoją wizje motocykla opartego na dwulitrowym silniku V10 opracowanym dla samochodu Connaught Type D GT. Przyznacie, że to pomysł co najmniej nietypowy, żeby nie powiedzieć szalony, ale Bevan kupił nazwę Levis Motorcycles, wynajął projektanta Steve’na Kirka i od kilku lat pracował na swoim motocyklem.

fot. Levis V6 Cafe Racer

Między czasie okazało się, że V10 to jednak ciut za dużo, a więc aktualny projekt to Cafe Racer z silnikiem V6. Na pewno nie jest to również cafe racer w klasycznym wydaniu, bo półksiężycowa rama, srebrno-czerwona kolorystyka i dramatyczny kształt motocykla nawiązują bardziej do filmów s-f sprzed trzech, czterech dekad.

fot. Levis V6 Cafe Racer

Komponenty tej konstrukcji wykonane są ze stali nierdzewnej i aluminium. Wspomniany silnik V6 ma pojemności 1200 cm3, a moc wyjściowa to około 120 KM. Aby zapewnić doskonałe połączenie z silnikiem, inżynierowie Levis Motorcycles zbudowali własną skrzynię biegów.

fot. Levis V6 Cafe Racer

Limitowana wersja motocykla ma pojawić się już w 2020 roku z okazji 100-lecia pierwszego zwycięstwa marki Levis na Isle of Man TT w 1920 roku. V6 Cafe Racera będzie można zobaczyć na żywo podczas imprezy Goodwood Revival we wrześniu. Wiadomo już również, że współczesny Levis nie będzie tani. Cena motocykla to 132 000 dolarów.

%d bloggers like this: