Kolejne kraje dostały Google Maps dla motocyklistów

Mamy Google już dawno stały się partnerem każdego, kto musi dostać się z punktu A do Z i wszystkich liter pomiędzy nimi. Do niedawna aplikacja zapewniała skuteczną i wygodną nawigację dla pieszych i kierowców, rowerzystów, oraz dla transportu publicznego. W grudniu ubiegłego roku cyfrowy gigant zdecydował, że motocykliści zasługują na własny system i uruchomił go w Indiach.

Tym razem opcja „motocykl” pojawiła w Azji Wschodniej, a konkretnie w Indonezji, Malezji, Birmie, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie i Filipinach oraz aglomeracji Hongkong.

Fot. androidpolice.com

Wersja motocyklowa uwzględnia inny czas podróży niż samochodem (więcej przystanków, możliwe skróty). Aplikacja unika dróg, które dla jednośladów są niedostępne. Poza najbardziej efektywną trasą, Google Maps dla motocyklistów uwzględnia wszystkie parkingi po drodze.

Ponieważ specyfika jazdy motocyklem jest nieco odmienna od samochodowej i nie zawsze można spojrzeć na mapę, a funkcje dźwiękowe są ograniczone, użytkownik dostaje więcej instrukcji o punktach orientacyjnych, które ułatwiają nawigację.

Wciąż nie wiemy kiedy Google Maps dla motocyklistów zostanie uaktywnione globalnie, czyli również w Europie, spodziewamy się jednak, że po uruchomieniu programu w Azji, Europa i Stany Zjednoczone zostaną objęte aktualizacją jeszcze w tym roku.

%d bloggers like this: