Harley-Davidson chwali się nowymi kamizelkami, które… chłodzą motocyklistę!

Nie potrzebujemy nawet spoglądać za okno, żeby stwierdzić, że ten sezon jest bardzo gorący, a będzie pewnie jeszcze cieplej, dlatego chłodząca kamizelka od H-D może wcale nie jest takimi złym pomysłem.

Biały czy tez kremowy kolor jest trochę zaskakujący do czasu, kiedy nie zdasz sobie sprawy z faktu, że jasne rzeczy o wiele lepiej odbijają światło słonecznie i nie absorbują go tak wydajnie jak czarne. Ponadto kamizelka ma podszewkę HyperKewl, która zmniejsza tzw. „stres cieplny”.

fot. Harley-Davidson

Technologia HyperKewl to nie jest marketingowa bzdura tylko system przetestowany i działający. Specjalny materiał absorbuje i magazynuje wodę, a wykorzystując efekt parowania chłodzi nasz organizm ograniczając jednocześnie wydalanie potu. Co ciekawe, aby kamizelka chłodząca zaczęła działać, należy włożyć ją na 1-2 minuty do wody, następnie wycisnąć jej nadmiar (nie wyżymać) i już można cieszyć się przyjemnym chłodkiem.

Wariant z podszewką HyperKewl kosztuje 60 dolarów, natomiast jeszcze bardziej ekstremalną wersją jest model Dual Cool Cooling Vest and Cooling Kit. Dzięki dodatkowym systemom poprzeczka idzie w górę i możesz zostać Dziadkiem Mrozem w środku lata.

fot. Harley-Davidson

Dodatkowy paten to wkładki, podobne nieco do woreczków na lód, które umieszczone są w wewnętrznych kieszeniach kamizelki. Należy je jedynie włożyć na 45 minut do lodówki. Wkładek jest cztery i można je użyć do 1000 cykli. Cena tej kamizelki wynosi 199 dolarów.

Czekamy jeszcze tylko na jakiś kask z pojemnikiem na lód za uszami, a nawet największe upały będziemy brać z uśmiechem na twarzy.

%d bloggers like this: