Tak się robi w Szkocji rządowy film o niebezpieczeństwach na drogach

Zwykle filmiki ostrzegające przed niebezpieczeństwami na drodze opracowane przez instytucje rządowe robione są na jedno kopyto. Bohaterem jest zazwyczaj rozpędzony do pierwszej prędkości kosmicznej kierowca motocykla lub samochodu, albo obaj, którzy spotykają się na przecięciu osi Y i X, czyli anonimowej drodze, co kończy się widowiskową kraksą oraz kilkoma dramatycznymi ujęciami wybebeszonych pojazdów, pogiętych blach i leżących bezwładnie ciał.

fot. YouTube, Scottish Government

Ale nagranie szkockiej organizacji rządowej ma nieco inny charakter i ma sprawić, aby kierowcy myśleli podczas jazdy trochę więcej o otoczeniu i spektakularnych drogach, które przecinają malowniczą Szkocję.

Wideo zostało nakręcone na niesamowitej drodze A82 do Glencoe i ukazuje wszystkie (nieliczne) możliwe niebezpieczeństwa, jakie motocyklista może napotkać, ale przede wszystkim zachęca kierowców, aby zastanowili się nad nimi jadąc po tej zapierającej dech w piersi trasie.


Breathtaking Roads Mountain – Live Fast Die Old. Źródło: YouTube, Scottish Government

Wspomina także o słynnych szkockich meszkach, których miliony zamieszkują pośród nieskończonych wzgórz. Dodajmy, że z czterdziestu lokalnych gatunków aż pięć regularnie wypija ludzką krew. W zderzeniu z motocyklistą, dosłownie i w przenośni, nie maja szans, ale warto o nich pamiętać.

Film jest częścią ogólnej kampanii bezpieczeństwa skierowanej do kierowców w Szkocji. Przyznacie chyba, że poza ostrzeżeniem „o zagrożeniach”, nagranie ma również olbrzymi potencjał reklamujący zielono-szare wzgórza Szkocji. Nawet mimo krwiożerczych meszek. Rządową stronę z filmikami i innymi informacjami znajdziecie pod tym adresem.

%d bloggers like this: