Serial „Synowie Anarchii” jest odpowiedzialny za wzrost przestępczości

„Synowie Anarchii” (ang. „Sons of Anarchy”) to amerykański serial, który zadebiutował w połowie 2008 roku w ramówce stacji FX. Kolejne odcinki emitowane były przez siedem sezonów i na tym właściwie historia serialu mogłaby się zakończyć, gdyby nie ostanie oświadczenie Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej.

Otóż kanadyjska policja federalna obwinia serial FX „Synowie Anarchii” o wzrosty liczby gangów motocyklowych w prowincji Nowa Szkocja. Mimo że filmowe perypetie bohaterów skończyły się cztery lata temu, najwyraźniej wciąż inspirują niepokornych motocyklistów szukających mocnych wrażeń.

fot. FX/Sons of Anarchy

Według Scotta Morrisona z kanadyjskiej policji, magnesem przyciągającym motocyklistów do wyjętych spod prawa grup jest duch koleżeństwa oparty na filmowym wzorcu lub też wizja tego braterstwa z małego ekranu, nawet jeśli rzeczywistość jest zupełnie inna.

Okazuje się również, że niepokorny Jackson „Jax” Teller i Clarence „Clay” Morrow, w którego wcielił się charyzmatyczny aktor Ron Perlman, mają niezwykłą siłę oddziaływania na młodszych i starszych Kanadyjczyków, którzy w filmowych postaciach upatrzyli sobie wzorce do naśladowania.

Kanadyjczycy mają teraz problem, a wystarczyło przecież tylko dalej katować widzów „Beverly Hills, 90210” i byłby spokój.

%d bloggers like this: