Kask ze zintegrowanym HUD i Alexą w ofercie tajwańskiego start-upa

Alexa to asystent głosowy opracowany przez firmę Amazon i wprowadzony na rynek cztery lata temu. Alexa może być w Twoim telefonie, w domu, a teraz również w Twoim kasku.

Tajwański start-up zaprezentował swój kask model X jeszcze w zeszłym roku, natomiast X-AR to jego zaktualizowana wersja wyposażona w wyświetlacz przezierny zbliżony do rozwiązań stosowanych w wizjerach pilotów myśliwców.

fot. Jarvish X-AR

W miejscu danych strategicznych pojawiają się jednak inne dane o ruchu drogowym, pogodzie, powiadomienia z telefonu. Są tez kontrolki multimediów. Sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego mikrofonu. Wraz z głośnikiem i Alexą użytkownik dostaje system umożliwiający na przykład zapytanie o drogę lub sytuację pogodową. Może tez głosowo dostosować multimedia.

Dzięki dodatkowym kamerom Full HD, HUD może działać jak kamera cofania. System ma wbudowane 16 GB pamięci masowej przeznaczonej na mapy offline, nagrania wideo, muzykę i inne dane. Za pomocą karty SD przestrzeń dyskową można zwiększyć do 256 GB. Dostępne są również funkcje Bluetooth i WiFi. Urządzenie jest zgodne z iOS i Androidem.


JARVISH X-AR Smart Helmet. Źródło: JARVISH SmartHelmet

Żywotność systemu to cztery godziny, tyle wytrzyma akumulator zainstalowany w kasku. Kiedy sterowany Alexą Jarvish X-AR pojawi się w sprzedaży? Twórcy zapewniają, że kask trafi na rynek na początku 2019 roku. Cena X-AR wyniesie 1000 dolarów.

%d bloggers like this: