Romet ADV ma być synonimem motocyklowej włóczęgi, ale czy będzie?

Romet reklamuje swój model ADV, który powstał podobno po to, aby realizować najśmielsze motocyklowe plany. Jeśli przygoda to tylko z Romet Adventure niezależnie od tego, który z trzech dostępnych w rodzinie ADV modeli wybierzesz. Przynajmniej takie atrakcje zapowiada Arkus & Romet Group.

Rodzinę pojazdów Romet ADV tworzą trzy uzupełniające się modele – najmłodszy z nich to ADV 125 FI, do obsługi którego wystarcz prawo jazdy kategorii B. Niska masa, wyważenie oraz kanapa usytuowana na umiarkowanej wysokości, sprawiają, że ADV 125 FI jest prosty w prowadzeniu i potrafi wybaczyć wiele błędów.

Fot. romet.pl

Do dalszych eskapad zachęca również wyposażenie seryjne, w którym znaleźć można przydatny w każdej trasie port USB w kokpicie, zestaw kufrów podróżnych wraz ze stelażami oraz zabezpieczające podczas motocyklowych przygód solidne orurowanie. Zasilany elektronicznym wtryskiem silnik pozwala cieszyć się urokami podróży, a układ hamulcowy z system CBS oraz zawieszenie o podwyższonym skoku zapewniają odpowiednią trakcję i bezpieczeństwo.

Kolejna opcja to Romet ADV 250. Napęd to chłodzony cieczą singiel z czterozaworową głowicą i elektronicznym układem wtrysku. Oczekiwane cechy to m.in. duże koła, nowoczesne zawieszenie oraz odpowiednia geometria. Do tego wydajny układ hamulcowy z systemem ABS i stelaże oraz zabezpieczające gmole w standardzie.

Fot. romet.pl

Flagowy pojazd w rodzinie adventure to Romet ADV 400. Zasilany wtryskiem paliwa silnik radzi sobie nawet na stromych podjazdach i z pełnym podróżniczym ekwipunkiem, a przystosowane do jazdy enduro regulowane zawieszenia o dużym skoku dają radę nawet w ciężkim terenie. Hamulce z systemem ABS to ukłon w stronę bezpieczeństwa na drodze.

Dodajmy jeszcze, że dla modeli ADV 250 oraz 400 Romet przygotował bogatą paletę dodatkowych podróżniczych akcesoriów. Wśród nich można znaleźć takie dodatki jak aluminiowe kufry, wzmocnienia, osłona przedniej lampy.

Fot. romet.pl

Źródło: Romet

%d bloggers like this: