A tymczasem Royal Enfield sprzedał w miesiąc ponad 70 tys. motocykli

Co miesiąc prezentujemy statystyki rejestracji nowych motocykli w Polsce na podstawie danych PZPM. Statystyki jednocześnie wskazują na liczbę sprzedanych w naszym kraju nowych motocykli. W zeszły miesiącu zarejestrowano 4 289 nowych jednośladów i mniej więcej tyle wyniosła miesięczna sprzedaż motocykli wszystkich marek, w całym kraju.

Royal Enfield Classic 350 Redditch Blue. Fot. royalenfield.com

Po co przywołujemy te dane? Właściwie tylko po to, aby pokazać skalę sprzedaży jednej tylko marki motocyklowej w Indiach. Royal Enfield sprzedał w czerwcu 72 588 motocykli, co stanowi wzrost o 18 procent w stosunku do 61 671 sprzedanych jednośladów w czerwcu 2017 roku.

Oczywiście Indie to gigantyczny kraj, w którym żyje 1,3 miliarda ludzi, natomiast w Polsce jest nas niespełna 35 milionów. Ponadto u nas sezon motocyklowy trwa znacznie krócej. Biorąc pod uwagę skalę, łatwiej zrozumieć dlaczego europejskie koncerny tak zawzięcie starają się rozwinąć sprzedaż w Azji Południowej, i jak to możliwe, że pochodzące ze Starego Kontynentu marki w rodzaju Jawy, czy BSA, trafiają do Indii…

%d bloggers like this: