Włoska marka motocykli chce połączyć smartfony i motocykle

Aplikacje łączące dwa koła ze smartfonami są co raz bardziej popularne. Jedną z najnowszych jest Ducati Link, która pozwala sparować Ducati Multistrada 1260S z telefonem.

Dzięki aplikacji mobilnej, smartfon staje się centrum informacyjnym o motocyklu i czasie, który na nim spędzasz. Jedną z głównych funkcji programu jest śledzenie trasy podróży. Co ciekawe, można również dodawać zdjęcia i opisy dotyczące aktualnej pozycji zmieniając aplikację w dziennik podróży, który następnie udostępnimy dalszym lub bliższym znajomym. Oczywiście istnieje również opcja dzielenia się treścią z innymi motocyklistami.

Fot. Ducati

Wśród zapisywanych danych najważniejsze są przebyta odległość, czas trwania podróży, jak również statystki wyników pod względem prędkości, mocy, obrotów, a nawet kąta nachylenia. Za pomocą apki można ustawić określone parametry i personalizować ustawienia, np. ABS, kontrolę trakcji, tryby jazdy, a nawet spersonalizować wyświetlacz.

Ducati Link informuje również kierowców o zbliżającym się terminie konserwacji lub przeglądu. Aplikacja służy ponadto jako centrum wiadomości o akcjach, promocjach i wydarzeniach Ducati. Platforma została opracowana we współpracy z e-novia, włoską firmą specjalizującą się w nowoczesnych technologiach.


Ducati Link App – Your bike, your trips, your emotions. Źródło; Ducati

Dla odbiorców apki Ducati dobrą wiadomością jest brak opłaty za instalację i używanie Ducati Link. Apka dostępna jest na urządzenia Apple oraz Android. W niedługim czasie mają pojawić się wersję dla innych modeli marki.

%d bloggers like this: