Trials Rising to motocyklowa gra dla zwolenników terenu i dobrej zabawy

W 2000 roku maleńkie fińskie studio o nazwie Punainen IIves Laboratoriot wypuściło opartą na przeglądarce wyścigową grę platformowa o nazwie Trials. Jak sama nazwa wskazuje, gra dotyczyła motocyklowych zmagań terenowych i biorąc pod uwagę prostą platformę na której działała, charakteryzowała się całkiem niezłą grywalnością i porządnym silnikiem fizyki.

Trials Rising. Fot. Ubisoft

Przez niemal dwie dekady wiele się zmieniło, pojawiło się wiele rozszerzeń i sequeli popularnej gry, a samo studio zmieniło nazwę na RedLynx i jest filią Ubisoft – światowego giganta na rynku gier. W 2014 roku Trials wykonało przeskok na konsole, co miało miejsce wraz z wydaniem Trials HD, zaś obecnie powraca w jeszcze fantastyczniejszym wydaniu jako Trials Rising.

Podobnie jak poprzednie wersje, Trials Rising to czysta zabawa zręcznościowa, w której motocyklista musi pokonywać trudne trasy pełne pułapek, przeszkód i nietypowych utrudnień. Co ciekawe, grafika jest w 3D, ale rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach. Celem gracza jest dojechanie do końca trasy, co wymaga refleksu i zręczności.

Trials Rising. Fot. Ubisoft

Motocykle są realistyczne pod względem wizualnym, gracz może modyfikować wygląd zawodników oraz maszyn. Do wyboru jest opcja gry samotnie oraz w multiplayerze – lokalnie i w sieci. Można też zdecydować się na wyścig z duchem, czyli nagrany przejazd własny lub innego zawodnika. Kolejna ciekawostka to tryb kooperacji Tandem Bike – czyli sterowanie jednym motocyklem przez dwie osoby.

Gra utrzymana jest w lekkim, rozrywkowym stylu, w sam raz na późny wieczór, kiedy prawdziwy motocykl trzeba już odstawić do garażu. Najnowsza odsłona Trial Rising trafi do fanów na początku 2019 roku. Dostępna będzie na platformach Nintento Swith, PlayStation 4 i Steam/PC.


Trials Rising: E3 2018 Announcement Trailer. Źródło: YouTube, Ubisoft

%d bloggers like this: