Seria sukcesów zespołu Wójcik Racing Team

Motocykliści zespołu Wójcik Racing Team wywalczyli w sumie siedem finiszów na podium w wyścigach połączonych rund mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na torze Pannonia Ring.

Widowiskowym debiutem na podium klasy Superstock 1000 zaimponował na Węgrzech Kamil Krzemień. W klasie Superstock 600 dwukrotnie wygrywał Szymon Strankowski, z kolei dzięki niedzielnemu podium Marek Szkopek nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superbike.

Fot. yamaha-motor.eu

18-letni Krzemień nie tylko po raz pierwszy startował w barwach Wójcik Racing Teamu, ale także debiutował na Yamasze R1 w klasie Superstock 1000, a mimo wszystko stanął odpowiednio na trzecim i drugim stopniu podium mistrzostw Polski, a w niedzielę także Alpe Adria, finiszując na sensacyjnym, trzecim miejscu. Solidny weekend zaliczył także Adrian Pasek, który kończył wyścigi odpowiednio na piątym i czwartym miejscu w stawce WMMP.

Po zwycięstwo w sobotnim wyścigu klasy Superbike jechał z kolei Marek Szkopek, ale wywrotka z powodu problemu z kontrolą trakcji sprawiła, że ubiegłoroczny mistrz Polski kategorii Supersport finiszował na czwartej pozycji. Dzień później Marek zajął jednak drugie miejsce w stawce WMMP i dzięki trzeciemu w tym roku podium nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Na podium w sobotę stanął z kolei Paweł Górka.

Fot. yamaha-motor.eu

Bezkonkurencyjny w klasie Superstock 600 był obrońca tytułu Szymon Strankowski, który wygrał oba wyścigi z przewagą kilkunastu sekund, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 14-15 lipca na torze w Poznaniu.

Fot. yamaha-motor.eu

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/wojcikracingteam oraz na Instagramie www.instagram.com/wojcikracingteam.

Źródło: Yamaha

%d bloggers like this: