Wielkie show Travisa Pastrany. W niedzielę powtórzy trzy najsłynniejsze skoki Evela Knievela

Już z najbliższą niedzielę, 8 lipca, Travis Pastrana powtórzy trzy najsłynniejsze skoki Evela Knievela. Kaskader spróbuje dokonać tego wyczynu na pokładzie podrasowanego Indiana FTR750.

Travis Pastrana. Fot. By Ja, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26863797

Pastrana spróbuje najpierw przeskoczyć stos 52 samochodów, następnie przeleci nad 16 autobusami i wreszcie wyskoczy ponad słynną fontannę superluksusowego hotelu i kasyna Caesars Palace w Las Vegas.

Impreza „Evel Live” to hołd dla najsłynniejszego kaskadera i showmana motocyklowego wszechczasów, którego szczyt popularności przypadł na lata 70. i 80. Pastrana będzie miał nawet na sobie charakterystyczny, gwiaździsty kombinezon wzorowany na skafandrze Knievela. Różnica polega na tym, że strój Pastrany jest czarny, a nie biały, jak jego pierwowzór.

Dodajmy jeszcze, że Pastrana to godny następca wielkiego mistrza. Młody Amerykanin ma na koncie liczne rekordy i niezwykłe tricki, w tym pierwszy w historii motocyklowy podwójny backflip.


X Games 2006 – Double Backflip from Travis Pastrana. Źródło: YouTube, StuntStars212

Pokaz zaplanowany na 8 lipca to nie będzie niedzielna przejażdżka. Przypomnijmy, że to właśnie podczas skoku przez feralną fontannę Caesare Palace, Knievel zaliczył poważny upadek, w wyniku którego doznał ponad 40 złamań kości! Miejmy nadzieje, że Pastrana będzie miał więcej szczęścia…


Evel Live: Stunt Tease. Źródło; YouTube, History

%d bloggers like this: