Nowa kurtka Spidi Evorider na lato

Skórzana kurtka Evorider ma solidny wygląd, ale to model na lato. Nadeszły już pierwsze upały i każdy doświadczony motocyklista staje się niespokojny, jeśli przytrafia mu się sytuacja, gdy musi gotować się w żarze lejącym z nieba. Włoski producent starał się osiągnąć równowagę pomiędzy wysoką jakością, dobrze wyglądającą skórą, odpowiednią ochroną motocyklisty i oddychalnością modelu.

“Evorider Perforated został zaprojektowany właśnie w tym celu: zapewnia najlepszego efektu wentylacji i chłodzenia przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa” – zapewnia Spidi. Kurtka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych, z których główne elementy wszystkich wariantów są czarno-białe, ale różnią się akcentami w żółtym lub czerwonym kolorze.

Evorider. Fot. Spidi

Warto zauważyć, że prawie każdy płaski panel ze skóry został wykonany w technologii mikroperforacji zapewniającej lepszą cyrkulację powietrza – to rozwiązanie opracowane przez dział wyścigowy Spidi. Pachy i boki połączone są elastycznymi panelami Flex Tenax, co zwiększa wygodę użytkowania kurtki.

Ochraniacze na łopatki i łokcie Forcetech są wbudowane w Evorider dla optymalnej ochrony. Motocyklista ma również możliwość dodania podkładki ochraniacza Warrior Back w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Evorider. Fot. Spidi

Evorider posiada wodoszczelną membranę H2Out, a także wewnętrzną podszewkę redukującą wilgoć. Zintegrowane klipsy pozwalają utrzymać spodnie motocyklowe na miejscu i uniknięcie efektu „pękniętych pleców”.

Kurtka kosztuje u sprzedawców detalicznych 559 dolarów. Oczywiście nic Cię nie uratuje przed powolnym smażeniem na słońcu, gdy utkniesz gdzieś w godzinach szczytu, ale nowy model Evorider na pewno znacznie ułatwi proces chłodzenia.

%d bloggers like this: