Po dwóch miesiącach testów w Warszawie zero wypadków motocyklowych na buspasach

Możliwość wjazdu motocyklami na buspasy działa już w kilku miastach, natomiast w Stolicy program jest testowany od dwóch miesięcy. Są już pierwsze wnioski stołecznej policji na temat akcji. Okazuje się, że przez cały dwumiesięczny okres na buspasach przy ul. Radzymińskiej i na Trasie Łazienkowskiej nie wydarzył się ani jednej wypadek z udziałem motocyklistów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w 2017 roku takich zdarzeń w Warszawie było 115, ale w tylko nieco ponad 20 przypadkach winni byli motocykliści.

Fot. Motocykle na buspasy- Warszawa @motocyklenabuspasy

Testy w Warszawie będą trwały dalej. Miasto chce sprawdzać rozwiązanie aż do października przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, motocykliści będą mogli wjechać również na inne ulice z buspasami.

Oczywiście Warszawa wcale nie jest pionierem tego rozwiązania, bo działa już ono z powodzeniem m.in. w Bydgoszczy, Łodzi czy Krakowie, ale władze Stolicy były wcześniej zdecydowanie przeciwne udostępnieniu buspasów dla motocyklistów i zapewne wypunktują każdy problem, który przy okazji może się pojawić. Jak na razie nie mają powodu do niepokoju.

%d bloggers like this: