Yamaha Yard Built XSR900 Alter, czyli futurystyczny projekt Simona Dabadie

Yamaha ma swoja serię Yard Built, w ramach której różni konstruktorzy motocykli przekształcają i tworzą nowe wersje jednośladów na bazie modeli XSR700 i XSR900. Widzieliśmy już kilka niesamowitych projektów, w tym customy w wydaniu Jeffa Jeff Palhegyi lub Rolanda Snela.

Fot. yamaha-motor.eu

Najnowszy projekt to dzieło francuskiego twórcy Simona Dabadie z Dab Motors. Warto w tym miejscu dodać, że customy powstają właściwie na dwa sposoby. Pierwszy to propozycja od Yamahy dla znanego twórcy, który dzięki takiej współpracy może pokazać światu swój kunszt i oczywiście zyskać rozgłos.

Fot. yamaha-motor.eu

Druga opcja to motocykle opracowane przez dealerów marki. Zazwyczaj są one nieco mnie widowiskowe, ale nie zawsze. Wszystkie maszyny możecie obejrzeć pod tym adresem.

Fot. yamaha-motor.eu

Simon Dabadie należy do grupy twórców, a nie dealerów, natomiast Biarritz to nadmorska miejscowość we Francji, która słynie z pięknych plaż i oszałamiających scenerii pośród wijących się malowniczo dróg, dlatego to idealne miejsce dla miłośników motocykli, a przy tym doskonała sceneria dla prezentacji customa z Dab Motors.


Yamaha Yard Built XSR900 ‘Alter’ by Dab Motors. Źródło: YouTube, YamahaMotorUSA

Motocykl z Kraju Basków mógłby nawiązywać do przeszłości, ale Simon Dabadie woli spoglądać w przyszłość. Oznacza to, że jego motocykl powstał dzięki najnowocześniejszym technikom projektowania i produkcji. Czy efekt końcowy jest oszałamiający? Możecie ocenić sami.

%d bloggers like this: