Ducati SuperSport w wersji 2019 zyska nowy kolor zimny jak stal

Ducati SuperSport zyskuje nowy kolor po roku od premiery. Titanium Grey wzbogaci dotychczasową paletę tego modelu.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

Titanium Grey to ciemnostalowy lakier metalik o lekko matowym wykończeniu, który idealnie pasuje do włoskiego SuperSporta. Mało krzykliwy, elegancki i na wskroś nowoczesny, podkreśla wszystkie cechy tego modelu.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

Nowy kolor w matowym wykończeniu obejmuje całą powierzchnię motocykla z wyjątkiem obręczy kół, które są oferowane w kontrastowym, czerwonym kolorze. Czerwono-szara kombinacja przechodzi na pokrycie tylnego siedzenia, a także wstawki ozdabiające boczne panele.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

Zmiana kolor na rok 2019 nie przyniesie na szczęście nowej ceny motocykla. Ducati nadal będzie sprzedawać SuperSporta już od 58 500 zł za wersję podstawą. Jednocześnie włoska firma zapewnia, że wariant S będzie nadal dostępny zarówno w kolorze czerwonym, jak i Star White Silk, a także Grey. Motocykl w nowym kolorze pojawi się u dealerów od lipca.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

Ducati SuperSport został po raz pierwszy wprowadzony w 1972 roku, a produkcja została przerwana dopiero w 2007 roku. Obecny model, który nawiązuje oczywiście do dawnego Supersporta, został zaprezentowany podczas Intermot 2016.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

Motocykl ostatecznie zadebiutował w zeszłym roku wzbogacając gamę modelową o pojazd wszechstronny, z turystycznym zacięciem, obdarzony sportowymi genami Ducati. W efekcie rynek ujrzał jeden z bardziej lubianych obecnie Ducati.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati

W obecnej konfiguracji SuperSport wykorzystuje dwucylindrowy silnik Testastretta o mocy 937 cm3, który zapewnia 110 KM przy 9000 obr./min. Jednoślad został wyposażony we wszystkie nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, takie jak ABS i kontrolę trakcji.

Ducati SuperSport. Fot. Ducati
%d bloggers like this: