Harley-Davidson Fat Boy z „Terminatora 2” sprzedany. Kwota zakupu oszałamia

Harley-Davidson FLSTF Fat Boy, na którym Arnold Schwarzenegger jeździł w przeboju kinowym z 1991 roku, został sprzedany na aukcji.

“Terminatora 2 – Dzień sądu” Fot. materiały prasowe

Motocykl został wystawiony na sprzedaż podczas aukcji Icons & Legends w Hollywood, która miała miejsce od 5 do 8 czerwca. Dom aukcyjny spodziewał się, że ostateczna cena motocykla wyniesie od 200 000 do 300 000 dolarów. Ostateczne Fat Boy został wylicytowany za prawie dwukrotnie większą sumę, czyli 480 000 dolarów.

Motocykl jest w pełni sprawny, brakuje mu tylko lusterek, na dodatek maszyna ma przejechane tylko 392 mile.

“Terminatora 2 – Dzień sądu” Fot. materiały prasowe

Fat Boy jest jednym z najlepiej sprzedających się motocykli marki Harley-Davidson, ale ten konkretny egzemplarz ma dodatkową wartość ze względu na to, że był dosiadany przez Arnolda w jednym z najbardziej kultowych filmów akcji i brał udział w pamiętnych scenach, które na stałe zapisały się w pamięci kinomanów.

Fat Boy po raz pierwszy pojawia się w filmie, gdy T-800 wchodzi do baru motocyklistów, aby wybrać godny siebie środek transportu. Po kultowej scenie z gaszeniem cygarka na klacie Arnolda, android wychodzi z baru i odjeżdża na Fat Boyu. Dla kinomanów to wciąż jedna z najbardziej gorących scen akcji, jakie kiedykolwiek nakręcono.


Terminator 2: All Bike Scenes. Źródło: YouTube, Master_Gow

Na aukcji w Hollywood sprzedana została także skórzana kurtka Schwarzeneggera z „Terminatora 2”. Jeśli chodzi o motocykl, nie wiadomo gdzie trafi i do kogo – klient zażyczył sobie zachowania tożsamości w tajemnicy.

%d bloggers like this: