Zobacz kukurydzianego choppera autorstwa Paula Jr. Teutula

Paul Jr. Teutul zamiast ciągle kłócić się z Paulem seniorem, zajął się budową motocykli. Nie jesteśmy pewni czy to dobrze.

Fot. AgWired

Najnowszy motocykl Juniora został zbudowany dla amerykańskiego Stowarzyszenia Paliw Odnawialnych (Renewable Fuels Association) w ramach akcji promocyjnej mającej na celu zachęcenie Amerykanów do tankowania E85. RFA to stowarzyszenie reprezentujące przemysł etanolu poprzez promowanie polityki, badań i rozwoju, w celu zwiększenia zużycia tego rodzaju paliw.

Fot. AgWired

Warto dodać, że obecnie w USA prawie 30% kukurydzy przeznacza się na etanol. W stanie Iowa – gdzie produkuje się jej najwięcej w całej Ameryce – jest to aż 46%.

W Stanach etanol dolewany jest do benzyny w ilości 10 lub 85%. Paliwo z domieszką etanolu jest tańsze od czystej benzyny. Motocykl został zaprezentowany 11 czerwca na specjalnym pokazie, na którym obok Teutula Juniora pojawił się wiceprezes RFA – Robert White.

Fot. AgWired

Specyfikacja techniczna CornBike nie jest bliżej znana, ale nie wydaje się, aby motocykl specjalnie odbiegał od większości klonów chopperów H-D. Nic nie jest zbyt fantazyjne, ani przełomowe, ale dla korporacyjnej firmy lobbingowej powstanie tego cudaka to pewnie i tak dość atrakcji.

Fot. AgWired

W podobnych przypadkach chodzi głównie o wygląd, ale przecież Junior nie mógł sklecić motocykl z motywami kolb kukurydzy bez ryzyka, że popadnie w śmieszność. Pewnie dlatego ograniczył się do logo RFA na zbiorniku i ogonie motocykla, oraz znaku graficznym zleceniodawcy na kapie sprzęgłowej. Etanol czy raczej Ethanol pojawił się jeszcze na pięcioramiennych felgach, jako wytłoczenie na siedzisku, i to już właściwie wszystko.

Fot. AgWired

Czy jest sens robić takie motocykle? Skoro ktoś płaci, to pewnie tak…

%d bloggers like this: