Wakacyjna Akademia Pit Bike z Markiem Szkopkiem

Jeździć to nie sztuka! Jeździć szybko i bezpiecznie to już wyzwanie. MX Otopit Toruń rozpoczyna cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży. Wakacyjna Akademia Pit Bike to treningi na asfalcie. Pod okiem trenera młodzi zawodnicy będą szlifować swoje umiejętności.

Nasza akademia będzie świetnym pomysłem na aktywne wakacje– mówi Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. – Chcemy, by dzieci i młodzież, które zaraziły się już pasją do motorsportu lub stoją u progu decyzji o tym, by na mini-motocykl wsiąść, miały możliwość rozwijania się pod okiem trenera. Dzięki temu młodzi zawodnicy uczą się dobrych nawyków i nie powielają błędów, a rodzice mogą być pewni że ich pociechy są w dobrych rękach. Przede wszystkim jednak cieszę się, że dzięki naszym działaniom coraz młodsze dzieci mogą rozpocząć przygodę z motorsportem, co daje nadzieję na to, że wychowamy przyszłych mistrzów.

Fot. Otopit.pl

Tak właśnie dzieje się w wielu krajach. Słynna z wychowywania gwiazd wyścigów motocyklowych Hiszpania w swoich szkółkach uczy już dzieci od 3-4 roku życia. Szybkie rozpoczęcie treningów, daje szansę na karierę w motorsporcie. Dzięki rozpoczęciu szkoleń w Lisewie koło Torunia, młodzi fascynaci dwóch kółek nie będą musieli wyjeżdżać za granicę, by szkolić się w profesjonalnych warunkach.

W Polsce nie mamy takich tradycji motoryzacyjnych i co więcej warunków pogodowych, bo lato trwa tylko kilka miesięcy. Dzięki pit bike możemy jednak trenować cały rok, chociażby na zadaszonych halach gokartowych. To pozwala na prowadzenie regularnych treningów, a regularność jak w każdym sporcie jest bardzo ważna. Ale przed nami wakacje i fantastyczna możliwość podniesienia swoich umiejętności. Już w środę pokażę Wam, że nie trzeba mieć do tego toru, wystarczy asfaltowy plac i kilka pachołków. Postaram się oczywiście przenieść, jak najwięcej doświadczenia zebranego w hiszpańskiej KSB, gdzie byliśmy zimą. Nastawcie się na świetnie wykorzystane trzy godziny, które mam nadzieję dadzą efekt już 8 lipca podczas III rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 w Koszalinie, gdzie oczywiście również wystartuję- zapowiada Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych klasy supersport.

Otopit.pl

Wraz z Markiem Szkopkiem poprowadzi również instruktor Speed Day-a, Tomasz Grabowski. Warto dodać, że poza treningiem w środę będzie również możliwość bezpłatnego spróbowania jazdy na pit bike.

Pierwsza edycja Wakacyjnej Akademii Pit Bike w Lisewie odbędzie się 20 czerwca 2018 w godz. 17:00-20:00, obowiązują ciche tłumiki. Środowy trening jest bezpłatny, w przypadku braku miejsc pierwszeństwo mają zawodnicy biorący udział w Pucharze Polski Pit Bike SM 2018. Zgłoszenia należy przysyłać pod adres: zaneta@otopit.pl

%d bloggers like this: