Ponad 100 motocykli zmiażdżonych przez koparkę. Nie chcesz tego oglądać

W sumie pod gąsienice i łyżkę koparki trafiły 122 przemycone jednoślady, z których 100 to motocykle. Maszyny zostały zmiażdżone na polecenie prezydenta Filipin – Rodrigo Duterte. Wartość zniszczonych pojazdów to ponad pół miliona dolarów.

Wśród rozbitych jednośladów znalazły się modele marki Triumph, BMW, a nawet Harley-Davidson. Publiczna destrukcja ma być według prezydenta Filipin sposobem na zastraszenie przemytników… narkotyków, czy raczej powstrzymania ich przed nielegalnymi działaniami.

Fot. YouTube/Scoot’n & Shoot’n

Rodrigo Duterte to nietypowy przywódca, który zasłynął licznymi, kontrowersyjnymi działaniami i wypowiedziami. Dotychczas wsławił się m.in. deklaracją, że w walce z islamskimi terrorystami byłby nawet gotów na akt kanibalizmu.

Inna kuriozalna wypowiedź miała miejsce na początku bieżącego roku, podczas wizyty w bazie wojskowej, w której prezydent Filipin wydał żołnierzom rozkaz, aby nie wahali się go zastrzeli, jeśli stanie się dyktatorem.


Źródło: YouTube/Scoot’n & Shoot’n

Jeśli chodzi o niszczycielskie zapędy Duterte, to nie pierwszy raz kiedy organizuje show tego typu. W lutym 2018 zarządził podobną destrukcję dwudziestu luksusowych, nielegalnych samochodów, o wartości ponad miliona dolarów.

%d bloggers like this: