Nie będzie motocykli Tesla. Elon Musk wyklucza taką możliwość

Tesla zamierza stworzyć szeroką gamę pojazdów. Już obecnie ma kilka opcji sedanów Modelu S i 3, oraz crossovera klasy F, czyli Model X. W drodze jest już Model Y, który ma pojawić się do 2020 roku, podobnie jak Semi i drugi wariant samochodu sportowego, czyli Roadstera. Elon Musk zapowiedział także powstanie pickupa marki Tesla.

Tesla Project M. Źródło: Jans Slapins, http://jans-shlapins.blogspot.com/

Przypomnijmy, że również koncepcja motocykla Tesli istnieje już od kilku lat. Jej autorem jest Jans Slapins znany m.n. z głośnego projektu kosmicznego Lamborghini Rat Rod. Model M narodził się w 2015 roku. Motocykl miał być zasilany jednostką elektryczną o maksymalnej mocy 204 KM i ważyć 230 kg.

Tesla Project M. Źródło: Jans Slapins, http://jans-shlapins.blogspot.com/

Okazuje się jednak, że nie ma szans na powstanie motocykli amerykańskiej marki. Na ostatnim dorocznym spotkaniu akcjonariuszy, Elon Musk został zapytana przez jednego z uczestników, czy przedsiębiorstwo będzie kiedyś produkować jednoślady. Musk opowiedział autobiograficzną anegdotę, o tym jak to w bardzo młodym wieku zaczął jeździć na silnikowych jednośladach, co trwało kilka lat. Jednak gdy miał 17 lat, został prawie zabity przez ciężarówkę. Tego dnia zakończyła się jego fascynacja motocyklami.

Tesla Project M. Źródło: Jans Slapins, http://jans-shlapins.blogspot.com/

Szkoda, bo dwukołowe pojazdy są bardzo skuteczne w miejskiej dżungli, a marka Tesla mogłaby z łatwością rozszerzyć gamę produktów – od rowerów miejskich, po skutery i motocykle elektryczne. Niestety w odważnych wizjach przyszłości założyciela Tesla Motors nie ma miejsca dla motocykli.

%d bloggers like this: