Premiera gry MotoGP 18

Od siedzenia w domu wolimy jazdę na motocyklach, ale są takie dni, kiedy po prostu trzeba zostać pod dachem. Nasza propozycja na te trudne godziny to MotGP 18, czyli gra komputerowa studia Milestone. Najnowsza edycja wyścigów wydanych na platformę PlayStation 4 miała premierę 7 czerwca.

Fot. motogpvideogame.com

Co ważne, MotoGP 18 prezentuje bardziej symulacyjne podejście do tematyki, czyli licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata z autentycznymi trasami i zawodnikami, ale również realistyczne zachowanie maszyn i ich kierowców.

Oznacza to jednocześnie, że opanowanie motocykla w MotoGP 18 stanowi niemałe wyzwanie. Wspomniana licencja dotyczy całego sezonu 2018, a więc uwzględnia zawodu MotoGP, Moto2, Moto3 i Red Bull MotoGP Rookie Cup wraz z maszynami, zespołami i zawodnikami.

Fot. motogpvideogame.com

Dostępnych tras jest dziewiętnaście, nowością jest tor w Tajlandii – Chang International Circuit. Ponieważ zachowanie motocykli w grze i fizyka są tak bliskie rzeczywistości, jak to tylko możliwe, graczom na pewno przydadzą się rozbudowane samouczki, ułatwiające opanowanie maszyn i naukę jazdy.

Zmiany w najnowszej wersji, poza aktualizacją zawodników, teamów i tras, objęły kwestie SI, systemu kolizji i zarządzania oponami. Jeśli chodzi o tryby gry, to poza różnymi wariantami zabawy multiplayerowej, możliwe jest samodzielne przebycie całej ścieżki kariery od amatora po zawodowca.

Fot. motogpvideogame.com

Poza platformą PlayStation 4, w MotoGP 18 zagrają również posiadacze konsoli Xbox. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

%d bloggers like this: