Kawasaki ZX-6R Ninja 2019 będzie mieć ostrzejszy wygląd

Kawasaki ZX-6R w wersji na 2019 rok powinien uzyskać nowy wygląd i zaktualizowaną elektronikę. Nie są to tylko pobożne życzenia. Oddział firmy ze Stanów Zjednoczonych, czyli Kawasaki USA, złożył już stosowne dokumenty do California Air Resources Board (agencja rządowa założona przez Ronalda Regana zajmująca się szeroko ochroną zdrowia, m.in. poprzez restrykcje dotyczące czystości powietrza).

Z dokumentów wynika, że model ZX-6R 2019 będzie zgodny z normą Euro 4 i otrzyma nowy trzydrożny katalizator w przeciwieństwie do obecnej, dwudrożnej jednostki. Oznacza to, że motocykl będzie wydajniej przemieniać tlenek węgla w wodę, i inne związki azotu w czysty azot, w celu zmniejszenia ogólnej emisji zanieczyszczeń.

Kawasaki Ninja ZX-6R. Fot. Kawasaki

Poza tym oczekujemy, że motocykl zyska nowy, ostrzejszy wygląd, który może być inspirowany przez starszego kuzyna ZX-6R, czyli ZX-10R.

Dodatkowo nowa jednostka będzie również wyposażona w zaktualizowaną elektronikę, co oznacza, że na pokładzie może pojawić się więcej trybów jazdy wraz z nowym systemem kontroli trakcji. Ponadto Kawasaki zapewne dostroi zawieszenie i układ hamowania, aby zapewnić ostrzejszą reakcję.

Wiadomo już, że ZX-6R 2019 będzie miał taką samą wagę jak poprzednio, czyli 210 kg. Na pokładzie znowu zobaczymy ten sam 4-cylidrowy silnik o pojemności 636 cm3 – serce układu nie będzie zmodyfikowane. ZX-6R 2019 zobaczymy prawdopodobnie pod koniec roku.

%d bloggers like this: