Yamaha pracuje nad modelem Tricity 300?

Japoński magazyn Young Machine opublikował render tego, co uważa za kolejną inkarnacje Tricity, podobno w wersji 300 cm3. Ponieważ YM często prezentuje hipotezy i pomysły, które później okazują się faktami, być może w tych obrazkach również kryje się ziarno prawdy.

Nie wiemy, czy jeśli Tricity 300 miałby się pojawić, to render dotyczy wyłącznie rynku japońskiego, czy może również innych. Poprzednie maszyny Yamahy, modele 125 i 155 cm3, znalazły całkiem sporo odbiorców, więc wydaje się, że dodanie kolejnego trójkołowca o większej pojemności jest naturalnym rozwojem tej jednostki.

Fot. Young Machine

Jeszcze bardziej interesująca jest zapowiedź prezydenta Yamahy Yoshihiro Hidakiego, że Japonia wkrótce otrzyma Tricity 250. Wychodzi na to, że po drodze do 300, wykluje się jeszcze jednostka pośrednia. Czy koncern z Iwata rozważa wprowadzenie swoich nowości również na Starym Kontynencie? Tego szefowie Yamahy na razie nie zdradzają.

Young Machine spekuluje, że 300-setka będzie trójkołowa wersją XMaxa 300. Taki pojazd miałby duże szanse w Ameryce Północnej i Europie, gdzie blisko 30 KM zadowoliłoby większość klientów używających mniejszych pojazdów do jazdy w miastach.

Być może bomba wybuchnie już w październiku podczas Tokyo Motor Show. Do tego czasu pozostają nam spekulacje i kolejne przecieki.

%d bloggers like this: